6 tipů na organické pěstování od profesionálů

Máte pocit, že organické pěstování je příliš komplikované? Příliš těžké?

To jsme si také mysleli – dokud jsme nenavštívili farmu Trout Lake West ve státě Washington, USA. Trout Lake je certifikovaná organická farma, kde se pěstuje mnoho surovin ve formě botanických rostlin jako přísady používané v doplňcích stravy Nutrilite.

Organické pěstování je snadné a zábavné

Organické pěstování plodin jednoduše znamená zahradničit bez syntetických hnojiv a pesticidů, a bez geneticky modifikovaných plodin„, říká Danielle Hawkins, manažerka Trout Lake. „Také se snažíme vyvinout více udržitelné prostředí, abychom nespotřebovávali příliš přírodních zdrojůKdyž pěstujete jídlo pro svou rodinu, organické pěstování je ta správná cesta. Je to vaše záruka, že si všichni pochutnáte na ovoci a zelenině bez pesticidů a herbicidů.“

Tipy pro organické pěstování na vaší zahrádce

Jste připraveni to vyzkoušet i doma? Tady je ještě pár rad od Danielle:

  • Jednoduše řečeno, organické pěstování není nic komplikovaného nebo těžkého. Navíc vás odmění fakt, že své rodině poskytujete čerstvé, udržitelně pěstované jídlo bez pesticidů.Začněte s málem. Sázejte do vyvýšených záhonků a pěstujte spoustu rostlin, které nepotřebují obměnu.
  • Vyložte zahrádku síťovinou, vyhnete se tak nechtěným zvířecím návštěvníkům, kteří mohou poškodit vaše rostliny.
  • Naplňte lůžka organickým kompostem, vyrobeným ze suchých materiálů, jako jsou kukuřičné listy a suchá tráva, zelené materiály jako jsou zeleninové slupky a hnůj.
  • Přidejte mulčovací kůru, abyste zvýšili vláhu bez potřeby zalévání. Sbírejte posečenou trávu, listy a slámu. Můžete je využít jako levnější variantu mulčování.
  • Veďte si zahradní deník, abyste si rok od roku pamatovali, co fungovalo a co ne.
  • Nezoufejte, pokud se některým sazenicím nebude dařit. Důležitá je zkušenost.

Článek byl přeložen ze stránky Amway Connections

Eliška Martynková
Dva roky žiji podle programu bodykey od NUTRILITE, díky jemuž jsem zhubla 15 kg tuku. Pravidelně posiluji své tělo na Funkčním tréninku a svou imunitu přírodními doplňky stravy NUTRILITE. Pomáhám lidem rozjet jejich vlastní podnikání z domu. Ukazuji, jak tvořit spotřebitelské sítě a učím, jak eliminovat rizika.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.