Jak přežít podzim (a zimu) ve zdraví

Podzim je tady a s ním přicházejí změny počasí a nápor na naši imunitu. Bacilům a nachlazením se úplně nikdo z nás nevyhne, ale určitě můžeme ovlivnit to, jakým způsobem se s nimi naše tělo vypořádá. Pokud se chcete na chladné zimní počasí připravit co nejlépe, je dobré začít už na podzim.

V dnešním článku najdete několik rad, jak Vám v obraně proti nachlazení mohou pomoct 100% přírodní doplňky stravy NUTRILITE.

Jak nastartovat Vaši imunitu

NUTRILITE jde už více jak 80 let cestou udržitelného zemědělství. Motto společnosti zní „od semínka až po doplněk stravy.“

Echinacea, neboli třapatka, obsahuje chemické látky, které hrají roli v léčebných účincích rostliny. Chemické látky obsažené v kořenu se výrazně liší od těch, které se nacházejí v bylinné části rostliny. Kořeny mají vysoké koncentrace esenciálních olejů, zatímco nadzemní části rostliny mají tendenci obsahovat více polysacharidů. Výzkum naznačuje, že kořen rostliny je nejúčinnější. V Německu jsou schváleny léky z třapatky nachové pro léčbu nachlazení, infekci horních cest dýchacích, močových cest a pomalé hojení ran, léky z kořenů rostliny třapatky bledé naopak pro léčbu chřipky.Vaši imunitu můžete podpořit hned několika vitamínovými, minerálními a bylinnými koncentráty, pokud ale chcete Vaši imunitu doslova nakopnout, dejte si 14-ti denní kůru s NUTRILITE™ Echinacea Plus. Několik meta-analýz vědeckých studií napovídá, že použití Echinacey jako prevence může snížit pravděpodobnost nachlazení až o 55% a zkrátit dobu léčby až o 4 dny.

NUTRILITE™ Echinacea Plus doplněk stravy kombinuje tři části echinacey, a to ze zelených rostlin a kořenů sklizených v ten nejpříhodnější čas a pečlivě zpracovaných pomocí patentovaného postupu, díky němuž je dosaženo unikátního složení výrobku. Rostliny pocházejí z certifikované biofarmy Trout Lake.

Vitamín C je nutné dodávat pravidelně

Nejúčinnějším pomocníkem proti zánětlivým onemocněním nejen dýchacích cest se ukázal být starý známý vitamín C. Nedostatek vitamínu C se projevuje menší pevností cévní stěny a zvýšenou krvácivostí, a dále typicky sníženou pevností vazivového aparátu zubu. Také je důležitý pro tkáňové dýchání. Podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek, podporuje růst. Podílí se také na antioxidační obraně buňky, neboť dokáže redukovat volné radikály.

Vitamínový doplněk stravy NUTRILITE Vitamín C Plus s patentovaným postupným uvolňováním na bázi rozpustné vlákniny až po dobu 8 hodin, se vstřebává až v tenkém střevě. To je velmi důležité, protože tělo neumí tento vitamín ukládat a při jednorázovém doplňování veškeré přebytky téměř ihned vyloučí. NUTRILITE Vitamín C Plus obsahuje 210 g kyseliny l-askorbové v kombinaci s 30 g přírodního koncentrátu z třešní acerola. Vstřebatelnost takového koncentrátu je 82%, oproti 9-15% konkurenčních běžně dostupných přípravků.

Česnekem nejen proti upírům

Dvě tablety NUTRILITE™ Garlic jsou zdrojem nejméně 13,5 mg aliinu a 6 mg alicinu, což odpovídá konzumaci dvou paliček klasického česneku denně (pokud si pěstujete česnek mexický, stačí 4 stroužky).Česnek má na naše tělo hned několik příznivých vlivů – pomáhá posílit tělesnou konstrukci, blokuje škodlivé enzymy, udržuje zdravé srdce a normální hladinu cholesterolu. Přispívá ke správnému fungování imunitního systému a odolnosti vůči krátkodobému stresu. Česnek v tomto výrobku je zkombinován s příjemnou mátovou příchutí a pochází z farmy Nutrilite v Trout Lake.

Víte, kde v těle najdete imunitu?

Všichni nejspíš už dnes víme, že když se léčíme antibiotiky, ničíme si zároveň střevní mikroflóru. A protože naše imunita se nachází právě ve střevech, snižujeme tím schopnost těla bránit se proti dalším útokům. Většina z nás také ví, že po léčbě antibiotiky bychom si střevní mikroflóru měli obnovit probiotiky (s minimálním obsahem bakterií nad 10 mil.). Málokdo už ale možná tuší, že existují také prebiotika, tedy látky, které střevní mikrovlnu pomáhají udržovat v dobrém stavu. A pokud máme v pořádku zažívání, máme v dobrém stavu imunitní systém. Jedním z nejúčinějších prebiotik je vláknina. Rozpustná, jemnozrná vláknina značky NUTRILITE je speciální kombinace tří rozpustných vláknin z přírodních rostlinných zdrojů.

NUTRILITE™ Fiber Powder Vláknina v prášku neutralizuje PH v žaludku. Pokud neutralizujeme překyselení žaludku, snižujeme tím rizika jeho onemocnění. Vláknina také pomáhá trávit potravu a vstřebávat z ní živiny tím, že potravu obalí a zpomalí její pohyb v tenkém střevě. Kladným účinkem je i to, že nemáme tak brzy po jídle znovu hlad. A kromě již zmíněného udržování zdravé střevní mikroflory také napomáhá při vyprazdňování, a tím i vylučování toxinů z těla.

Všechna doporučení jsou založená na osobních zkušenostech. Foto: Eliška Martynková

Doporučený denní příjem vlákniny u dospělého člověka  je podle evropských norem 30 g. Podle nejnovějších výzkumů by to mělo být ještě více. A z výzkumů také vyplývá, že toto doporučení nesplňuje žádná země ve střední a západní Evropě. Prášková vláknina, která obsahuje 5 g rozpustné vlákniny, představuje jednoduchý způsob, jak toto množství doplnit.

Důležitá je prevence

Je nutné nezapomínat na fakt, že doplňky stravy slouží hlavně jako prevence, a i když mohou při léčbě samotných onemocnění pomoci, důležitější je takovým stavům předcházet. Koneckonců, proto se jim říká doplňky a nejúčinnější budou vždy v kombinaci se střídmou životosprávou a aktivním životním stylem. Takže nezapomínejte na zdravou stravu, pitný režim (tzn. dostatečný příjem vody), pohyb, relax, otužování, spánek, pozitivní myšlení a raději se také vyhněte návykovým látkám :-).

Eliška Martynková
Dva roky žiji podle programu bodykey od NUTRILITE, díky jemuž jsem zhubla 15 kg tuku. Pravidelně posiluji své tělo na Funkčním tréninku a svou imunitu přírodními doplňky stravy NUTRILITE. Pomáhám lidem rozjet jejich vlastní podnikání z domu. Ukazuji, jak tvořit spotřebitelské sítě a učím, jak eliminovat rizika.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.