Které živiny potřebujeme pro silnější kosti?

Všichni víme, že kosti potřebují vápník, aby byly silné. Je ale zároveň důležité pamatovat, že jak stárneme – zvláště po třicítce – naše těla začínají vápník z našich kostí spotřebovávat pro jiné procesy. Abychom předešli zlomenině, potřebujeme tuto ztrátu vyvážit. Takže jak udržíme naše kosti silné a zdravé?

Kosti se neustále opotřebovávají a obnovují; v průměru každých sedm let máme „novou“ kost.

Proč je zdraví kostí tak důležité

Náš kosterní systém dělá mnohem více, než že dává našemu tělu oporu. Naše kosti zároveň zastávají kritické funkce, jako:

  • pohyb – kosti jsou spojené klouby, které nám napomáhají v pohybu.
  • ochrana – kosti chrání orgány, které jsou v jejich útrobách uloženy – například mozek v lebce.
  • produkce krvinek – kostní dřeň je tkáň umístěná uvnitř velkých kostí. Tam vznikají nové krvinky.
  • úschovna živin – kosti slouží jako zásobárna dvou hlavních minerálů – vápníku a fosforu – které jsou důležité pro další tělní systémy.
  • regulace endokrinního systému – kosti pomáhají regulovat hormony, aby byl udržen adekvátní přísun vápníku a fosforu.

Jak nám pomáhají živiny

  • Vápník je esenciální pro vývoj a údržbu silných kostí a zubů. Vápník je minerál, kterého v lidském těle najdeme nejvíce ze všech a 99% z něj se nachází v kostech
  • Hořčík se podílí na tvorbě kostí a zubů
  • Vitamin D spolupracuje s kalciem na tvorbě a údržbě silných kostí. Napomáhá jeho vstřebávání.

Zjistěte jak doplnit základní živiny. Získejte konzultaci ZDARMA.

Dostává se vám dostatek kvalitních živin?

Zdroje vápníku neposkytují pouze mléčné výrobky. Kapusta, špenát, pomeranče, a další vám pomohou doplnit více tohoto minerálu. Ale i přesto máme těchto živin ve svém denním příjmu nedostatek. Pokud chcete mít jistotu, že se vám dostává dostatek vápníku, může vám pomoci Nutrilite Cal Mag D. Nejlepší na tomto 100% přírodním doplňku stravy je, že obsahuje i hořčík a vitamin D, který napomáhá vstřebávání obou minerálů. A pravdou, že ve srovnání s konkurenty je to jediný doplněk stravy, která nabízí více nez 50% denní dávky vápníku, hořčíku, zinku a manganuZ přírodního obnovitelného zdroje Nutrilite – zvápenatělých mořských řas – které pocházejí z NutriCert certifikovaných farem NUTRILITE z oblastí pobřežního Islandu.

Jak si udržet zdravý přísun vápníku a hořčíku?

Objednejte si Nutrilite Cal Mag D Plus.
NUTRILITE Cal Mag D Plus obsahuje tři přírodní živiny – vápník, hořčík a vitamin D. Vápník lidské tělo potřebuje pro udržení zdraví kostí. Hořčík napomáhá k udržování kostí v dobrém stavu. Přípravek dále obsahuje vitamin D, který přispívá ke správnému vstřebávání vápníku.

Eliška Martynková
Dva roky žiji podle programu bodykey od NUTRILITE, díky jemuž jsem zhubla 15 kg tuku. Pravidelně posiluji své tělo na Funkčním tréninku a svou imunitu přírodními doplňky stravy NUTRILITE. Pomáhám lidem rozjet jejich vlastní podnikání z domu. Ukazuji, jak tvořit spotřebitelské sítě a učím, jak eliminovat rizika.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.