Proč potřebujeme vitamínové doplňky stravy

Tělo vitamíny a minerály potřebuje

Jedno si ujasníme hned na začátku – chemicky vytvořené vitamíny a minerály, které koupíte běžně v lékárně, nefungují. Tak o čem se tady vlastně bavíme. Bavíme se o tom, že tělo je dokonalý biochemický stroj a funguje správně, pokud mu dáme to správné palivo. A tímto palivem jsou živiny – makro a mikro. Tedy cukry, tuky, bílkoviny, vláknina, voda, vitamíny, minerály, enzymy a fytonutrienty. Ano?

Ovoce a zelenina neobsahují dostatek vitamínů a minerálů

Každého hned určitě napadne, že zaručeným způsobem jak doplnit potřebné živiny je dostatek živé stravy. Ano i ne. WHO doporučuje denně konzumovat 5-9 porcí ovoce a zeleniny. A toto množství bychom určitě měli dodržovat aspoň na té minimální hranici. Doplníme tím potřebné množství enzymů a vlákniny. Ovšem na vitamíny a minerály to nestačí.

Průzkumy ukazují, že obsah vitamínů a minerálů v ovoci a zelenině se za posledních 30 let snížil téměř o 30%, proto není snadné denní doporučenou dávku získat z potravy. Nabízí se možnost suplementace, jenže…

Syntetické vitamíny nefungují

Další výzkumy prokazují, že umělé vytvořené vitamíny a minerály nemají stejnou účinnost jako ty přírodní. To proto, že přírodní se na rozdíl od syntetických nevyskytují samostatně, ale v souvislosti s látkami (například enzymy a fytonutrienty), které jim dávají specifické vlastnosti a účinnost. Vstřebatelnost syntetických vitamínů se pohybuje někde mezi 5-9%, když máte štěstí, tak do 15%. Zbytek buď vyloučíte, nebo se jedná o pomocné látky, jako pojidla, barviva a dochucovadla, které vaše tělo nepotřebuje už vůbec.

Zjistěte jak doplnit základní živiny. Získejte konzultaci ZDARMA.

Potřebujeme přírodní vitamínové doplňky. A kde je vzít?

Jíst každý den tolik ovoce a zeleniny, abychom pokryli DDD není ani snadné, ani levné. Mnohem schůdnější je najít si výrobce, který plodiny pěstuje, ideálně udržitelným způsobem a v bio kvalitě, šetrně je zpracovává (suší a pasterizuje při nízkých teplotách), drtí na prach a pak lisuje do tobolek, které obsahují vše, co potřebujeme. A kde někoho takového najít? Tady!

Společnost nutrilite už od roku 1934 vyrábí 100% přírodní doplňky stravy, jejich vstřebatelnost se pohybuje mezi 70-90%. To je oproti zmiňovaným maximálně 15% u chemie dost velký rozdíl, že? To se pak ty lékárenské zázraky docela prodraží.

A když už jsme u ceny – připadá Vám 14 Kč na den moc? Pokud ano, na kolik si ceníte svého zdraví? Na 3,50 Kč?

Vyzkoušejte svůj první multivitaminový a multiminerální doplněk stravy z přírodních koncentrátů.

Nezapomínejte na pestrou stravu

Funkce doplňků stravy vychází už z jejich názvu – jen doplňují Váš životní styl. A to ani nemluvím o zdravotních problémech. Základ je střídmá, pestrá a vyvážená strava (lokální a barevná), pravidelný pitný režim (alespoň 2 litry denně), dostatek spánku (6-8 hodin) a odpočinku (umíte relaxovat?), pohyb (minimálně 2 x týdně / 40 min.) a co nejméně negativního stresu (ano, existuje i ten pozitivní).

A kdo by tedy měl doplňky stravy užívat? Každý kdo:

  • nejí dostatek ovoce a zeleniny
  • je vystaven opakovanému negativnímu stresu, ať už v práci nebo doma
  • kouří
  • žije v prašném prostředí

Konzultace za kafe

Pokud máte dotazy, nebojte se zeptat. Napsat mi můžete pomocí formuláře v pravém sloupci nebo mi pošlete e-mail. Na konzultaci se můžeme sejít někde v kavárně, nebo zkusíme využít předností moderních technologií (Skype?).

Eliška Martynková
Dva roky žiji podle programu bodykey od NUTRILITE, díky jemuž jsem zhubla 15 kg tuku. Pravidelně posiluji své tělo na Funkčním tréninku a svou imunitu přírodními doplňky stravy NUTRILITE. Pomáhám lidem rozjet jejich vlastní podnikání z domu. Ukazuji, jak tvořit spotřebitelské sítě a učím, jak eliminovat rizika.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.